Wszystkie kierunki podróży w Aragonii

Wszystkie domki w Aragonii

Aragon/Navarra/La Rioja

Aragón, Nawarra i La Rioja tworzą krajobraz północnej Hiszpanii. Ta część Hiszpanii nie została jeszcze odkryta przez większość turystów. Twój dom w Aragon jest spokojny, a region bardzo zróżnicowany; doskonała kuchnia, piękne rejony górskie, skaliste wybrzeże i urodzajna ziemia - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Entuzjaści sportów również znajdą tu wiele okazji do jego uprawiania, łącznie z kajakarstwem, narciarstwem przełajowym, wędrówkami i wspinaczką górską.

Domki letniskowe w Hiszpanii na trasie Pielgrzyma
Trasa pielgrzymkowa do Santiago de Compostela prowadzi przez 3 prowincje. Są tam niesamowite zabytki ulokowane wzdłuż trasy, z których jednym z najpiękniejszych jest Klasztor San Juan de la Peña (w pobliżu miasta Jaca). Wybierz domek letniskowy w Hiszpanii!

Domy wakacyjne w górach Aragón
Północ Aragón jest górzysta, to tutaj zaczynają się Pireneje, z ich najwyższym szczytem na wysokości 3400 m. Możesz podziwiać tu wspaniałą panoramę gór. Pireneje to także wspaniały rejon do odwiedzenia dla miłośników sportów zimowych. Będziesz się cieszyć fantastycznym czasem spędzonym na nartach z Twojego domu wakacyjnego w Pirenejach. Saragossa to stolica tej prowincji. Historyczne wewnętrzne miasto posiada piękny bulwar, śliczne place, romańskie forum i Pałac Maurów Aljafería, najbardziej imponujący zabytek miasta. Jednym słowem domy wakacyjne w górach Aragón.

Te tak zwane miasta Mudéjar są znane z ich dekoracyjnych budynków z ceramicznymi kafelkami. Daroca, jest tego przykładem: śliczne miasto ze starymi murami, bramami i zamkami. Miły spacer wąskimi uliczkami wzdłuż murów miasta jest zdecydowanie wart polecenia.

Domki letniskowe w Nawarra
Nawarra znajduje się blisko wybrzeża Kraju Basków w Zatoce Biskajskiej. Krajobraz tworzą ciągnące się zielone wzgórza, piękne lasy, niziny i podnóża Pirenejów. Na trasie pielgrzymek do Santiago de Compostela znajdziesz romańskie ruiny, jak cudowny klasztory Zakonu Leyre oraz Sanktuarium San Miguel de Excelsis.

Tudela, drugie największe miasto Nawarry, posiada ładną starą dzielnice Maurów z wąskimi alejkami i śliczną katedrą otwartą dla zwiedzających. Odkryj ją z domków letniskowych w Nawarra.

Pampeluna, stolica Nawarry, stała się sławna dzięki organizowanemu tu Festiwalowi Sanfermines, czy też Gonitwom Byków (corocznie od 6 do 14 lipca). Miasto przyjmuje setki tysięcy turystów każdego roku i pochwalić się może pełną życia, młodzieńczą atmosferą. Bądź jednym z tych szczęsliwców i spędź wakacje w domku letniskowym w Nawarra!

Domki letniskowe w La Rioja
Rzeka Ebro formuje północną granicę pomiędzy Krajem Basków a La Rioja. La Rioja posida zróżnicowany krajobraz górski. Znajdują się tu dwa łańcuchy górskie; Sierra de la Demanda (ze szczytem na wysokości 2000 m) oraz Sierra de Cameros. Możesz się tu wybrać na wspaniałe wycieczki górskie, a zimą możesz uprawiać narciarstwo. Oczywiście to jest prowincja, która nadała nazwę dla słynnego wina Rioja. Wizyta w tym rejonie gwarantuje idealną możliwość skosztowania słynnych na całym świecie win jednego z tutejszych producentów. Prawdziwy smak wina można poczuć w jednej z tutejszych winnic. Znajduje się tu także wiele zamków, pałaców królewskich i wiele innych zabytków. Odkryj tę różnorodność z domku letniskowego w La Rioja.

Stolicą prowincji jest Logroño nad rzeką Ebro. Miasto oferuje wiele interesujących zabytków, jak n przykład fontanny pielgrzymów, kościół, katedrę, muzeum czy targ Art Deco.

Wszystkie domki w Aragonii