Palmy kołyszące się na wietrze, białe plaże i krystalicznie czyste morze: to wakacje w Holandii. Takie cuda można znaleźć na wyspie Bonaire znajduje się na Karaibach. Ten raj Karaibów jest częścią wysp ABC Małych Antyli i przynależy do jako specjalna holenderska gmina do Królestwa Niderlandów. 

Pokaż więcej

Bonaire

Bonaire ma dwa języki urzędowe: holenderski i papiamento. Najważniejszymi powodami, aby wynająć domek letniskowy na Bonaire są: wyjątkowo przyjaźni ludzie, piękna pogoda i bajeczne krajobrazy. Ponadto, wyspa posiada również ciekawe zabytki, wyśmienitą kuchnię i zapewnia fantastyczne wakacje. Pierwsza lekcja w języku papiamento: Bon Bini. Oznacza to ‘Witamy’ i to jest dokładnie to uczucie, które poczujemy będąc na Bonaire!

Wynajmij domek na Bonaire i spędź cudowne wakacje pełne atrakcji

Miłośnicy przyrody poczują się na Bonaire jak w raju. Poza pięknymi karaibskimi plażami, wyspa ma kilka wyjątkowych miejsc, których nie wolno przegapić. Dla przykładu, w okolicy wybrzeża stolicy Kralendijk jest jeszcze jedno Bonaire, ale mniejsze. Ta niezamieszkana wysepka o nazwie ‘Małe Bonaire’ jest częścią Bonaire National Marine Park. Jest ona szczególnie popularna ze względu na piękny podwodny świat, gdzie znajdują się koniki morskie i żółwie. Wynajmując domek w jednym z resortów na Bonaire, w większości przypadków można brać udział w zorganizowanych wyprawach nurkowych w okolicach wyspy ‘Małe Bonaire’. Innym ciekawym miejscem jest Washington Slagbaai National Park Bonaire. Tutaj, na 5643 ha, można odkryć różnorodność karaibskiej flory i fauny. Legwany, kaktusy i piękne flamingi to tylko kilka przykładów piękna natury na Bonaire. Do dyspozycji turystów jest tu wiele szlaków dla pieszych, rowerzystów i zmotoryzowanych. Dla zainteresowanych historią Bonaire, ciekawym okaże się specjalne muzeum w Bonaire. W muzeum zobaczyć można antyczne naczynia, liczne fotografie i obrazy oraz zapoznać się z dawnym życiem na Bonaire. Natomiast centrum miasta to magia kolorów, dzięki wesołym pastelowym kolorom domów. Nie bez powodu nazwa Bonaire pochodzi od rafy koralowej, która leży na wodach przybrzeżnych. Miejscowi nazywają to miejsce także ‘Playa’, czyli ‘plaża’ w języku papiamento. Tak więc po aktywnym dniu pełnym zwiedzania okolicy, relaks na plaży jest w zasięgu ręki. Inną opcją jest błogie lenistwo we własnym domku letniskowym na Bonaire.

Zabawa i sport: zarezerwuj domek letniskowy na Bonaire podczas dużych imprez

Zabawa to podstawa wakacji? W takim razie należy wynająć domek letniskowy na Bonaire w odpowiednim czasie. Tak jak na Curacao i Arubie, Bonaire świętuje karnawał. Największa impreza jest w Kralendijk. Urlop na Bonaire podczas karnawału to przede wszystkim taniec. Na szczęście, w wynajętym domku letniskowym w resorcie na Bonaire, zaznać można także dużo spokoju. Ponadto na Bonaire odbywa się kilka dużych imprez sportowych, takich jak Bonaire International Sailing Regatta. Kolejna wskazówka dla miłośników sportu - Bonaire Dive Week. Każdej imprezie sportowej towarzyszą ciekawe zabawy i organizowanych jest wiele atrakcji.

Bonaire: wyspa idealna na aktywne wakacje

Podczas wakacji w ośrodku na Bonaire plaża nigdy nie jest daleko. Bonaire o powierzchni 294 km², nie należy do dużych wysp. Wakacje na Bonaire to przede wszystkim plaże, z piaskiem lub żwirem, spokojnym morzem lub wzburzonymi wodami. Urlop na Bonaire to doskonały pomysł dla rodziny z dziećmi lub grupy przyjaciół, którzy wybierają nurkowanie bądź surfing. Na to ostatnie idealna będzie plaża Sorobon. Do nurkowanie najlepsza jest Bachelors Beach lube No Name Beach  na Małych Bonaire. Aparat fotograficzny to tutaj podstawa, gdyż nie wolno przegapić okazji to zrobienia wyjątkowo pięknych zdjęć. Kolorowe domy w Kralendijk oraz różowe flaming czekają na Bonaire!

Wszystkie domki w Bonaire