Wszystkie kierunki podróży nad Balatonem

Wszystkie domki nad Balatonem

Jezioro Balaton

Region Balatonu to popularny kierunek na urlop. Swoją sławę zawdzięcza on słynnemu Jeziorowi Balaton, największemu jeziorowi Węgier. Domy wakacyjne nad jeziorem Balaton są idealne do uprawiania zróżnicowanych sportów wodnych.

Domy wakacyjne nad jeziorem Balaton, zrób wycieczkę dookoła jeziora
Możesz cieszyć się nie tylko wspaniałymi spacerami, jest tu również ponad 220 km tras rowerowych wokół jeziora. Dodatkowo, możesz w tym regionie jeździć konno , a nawet polecieć balonem.

Domy wakacyjne nad jeziorem Balaton, dla rodzinne wakacje nad wodą
Idealnie miejsce dla kochających słońce oraz dla entuzjastów wody, znajduje się na południowej stronie jeziora Balaton Południowe brzegi są wyjątkowo popularne. Stolicą tego regionu jest Siófok. Miasto to ma specjalną okolicę dla młodych ludzi (podobną do hiszpańskiego Salou).

Odkryj kraj wewnętrzny z Twojego domu wakacyjnego nad jeziorem Balaton
Ze swojego domu wakacyjnego nad jeziorem Balaton możesz również odkryć kraj wewnętrzny. Las Bakoński to niskie pasmo górskie znajdujące się na północy jeziora Balaton, tereny te oferują wiele kulturowego i naturalnego piękna. Tutaj, znajdziesz wijące się ogrody winne, romantyczne doliny, oraz różnego rodzaju parki regionalne należące do Parku Narodowego Wzgórz Balatonu.

Region ten jest również bogaty w tradycję winną. Znajdziesz tu różne regiony winne na północnej stronie jeziora Balaton, na których czele stoi najsłynniejszy z nich, Badacsony. We wrześniu możesz wziąć także udział w jednym z winnych festiwali odbywających się na terenie całego kraju.

Wszystkie domki nad Balatonem