Wszystkie domki w Kastylii-León

Kastylia i León

Wakacje w domku letniskowym w Kastylii i León
Odkryj Kastylię i León (Castilla & León) podczas wakacji w Twoim domku letniskowym w północno-zachodniej Hiszpanii. Kastylia i León jest największym autonomicznym regionem Hiszpanii. Region ten jest głównie pokryty suchymi łąkami, z polami kukurydzy i kilkoma pasmami górskimi. Tu i tam znajdziesz wioski lub zakony romańskie oraz zamki, pozostałość po wojnach pomiędzy Arabami a Chrześcijanami. Kilkoma bardziej znanymi są Castillo de Coca, Castillo de Frías i Castillo de Mota. Znajdują się tutaj również pałace, takie jak San Ildefonso de la Granja czy Real Palacio de Riofrío. Spędź wakacje w domku letniskowym w Kastylii i León!

Odwiedź kulturowe skarby podczas wakacji w Kastylia i Leon
W Kastylii i León znajdziesz wiele interesujących historycznych miast. Trzy miasta tego regionu znajdują się na Liście Dziedzictwa UNESCO: Salamanka (Salamanca), Ávila i Segowia (Segovia). Monumentalna Salamanka jest także znana jako miasto studenckie (tutaj jest najstarszy uniwersytet Hiszpanii). Nie zapomnij odwiedzić pięknego placu tego miasta Plaza Mayor i przespaceruj się wzdłuż Casa de las Conchas. Otoczona murem Ávila jest pięknie ulokowana pośród gór, w Segowii znajduje się natomiast zamek Alcázar, katedra i romański akwedukt, które są zdecydowanie warte odwiedzenia.

Inne interesujące miasto to: León, z jego ogrodzonym murami centrum i kilkoma ważnymi pracami architektonicznymi: spektakularna gotycka katedra, bazylika San Isidoro, szpital pielgrzyma San Marcos oraz Palacio de los Guzmanes. W tym mieście znajdziesz na przykład romańską katedrę i kościół.

Interesuje Cie archeologia? Archeologiczna strona Atapuerca, znajdująca się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest zdecydowanie warta polecenia. W zakonie Sierra de Atapuerca, znaleziono szczątki ludzkie, prawdopodobnie najstarszego człowieka Europy. UNESCO nadało również status światowego dziedzictwa dla Las Médulas, archeologicznych wykopalisk romańskich kopalni złota. Odkryj to wszystko podczas urlopu w domku letniskowym w Kastylii i León.

Śladami pielgrzymów
Trasa pielgrzyma Santiago de Compostella biegnie przez Kastylię i León. Zwieńczeniem jest Burgos (z jego klejnotami: monumentalną gotycką katedrą), Frómista, Carrión de los Condes oraz León.

Domki letniskowe pośród natury Hiszpanii
Dla miłośników natury znajdują się tu zróżnicowane parki natury: park narodowy Picos de Europa na północy, jest częściowo zlokalizowany w tym regionie (również Cantabria i Asturias). Ten przepiękny region górski, z kapryśnymi formacjami skalnymi, szczelinami i wąwozami, jest ulubionym miejscem spacerowiczów. Znajdziesz tu różnie oznaczone ścieżki dla pieszych.

Na południowym wschodzie, granicząc z regionem Madrytu, znajduje się pasmo górskie Sierra de Guadarrama, z górami, lasami i jeziorami górskimi. W zimie region ten jest popularnym kierunkiem narciarskim Madrilene. Najbardziej popularnym jest tutaj park natury Parque Natural de Penalara. Na wzgórzach zobaczyć można la Granja, pałac Versailles z dynastii Burbonów. Miłośnicy natury mogą również odwiedzić rezerwat natury Fuentes Carrionas y Fuente Cobre, lub park natury Las Hoces del Rio Duraton, na północy Segowii. Blisko portugalskiej granicy, na zachodzie, znajdziesz park natury Los Arribes del Duero. Możesz odbyć także wycieczkę łodzią przełomami rzeki Duero. Ciesz się parkami natury podczas wakacji w Twoim domku letniskowym w Hiszpanii.

Zarezerwuj nasz domek letniskowy w prowincji Soria
Soria jest popularnym rejonem wakacyjnym i jest najmniej zaludniona w Hiszpanii. Krajobraz tej okolicy charakteryzuje się wieloma lasami i górami. Z jego owcami, region ten słynie z mięsa owczego i embutidos (kiełbasek). W i dookoła miasta o tej samej nazwie (Soria) znajduje się wiele muzeów, kościołów, zabytków I parków natury (Parque Natural del Cañón del Río Lobos). Istotna część historii średniowiecznej znajduje się właśnie tutaj. Inne interesujące miasta warte odwiedzenia to Almazán, Medinaceli, Burgo de Osma i San Estebán de Gormaz. Koniecznie zarezerwuj już teraz nasz domek letniskowy w prowincji Soria!

Aktywne wakacje w Twoim domku letniskowym w Kastylii i León
Obok zwiedzania historycznych atrakcji i rezerwatów natury, możesz także spędzić tutaj aktywne sportowe wakacje: od jazdy konnej i golfa, po wspinaczkę, sporty wodne i narciarstwo wodne. W końcu, ciesz się kroplą (lub dwoma) regionalnego wina w Twoim domku letniskowym; region jest znany z kilku dobrych win (Denominaciones de Origin). Główny region winny jest usytuowany wzdłuż rzeki Duero. Tutaj czeka na Ciebie wiele atrakcji, podczas wakacji w domku letniskowym w Kastylii i León!

Wszystkie domki w Kastylii-León