Wakacje w Słowenii to urozmaicone wakacje, podczas których wiele jest do odkrycia. Względnie niewielki kraj jest nieprawdopodobnie zróżnicowany. Kuchnia tego kraju również oferuje wiele niespodzianek.

Pokaż więcej

Wszystkie regiony na Słowenia

Pozwól się zainspirować!
Wakacje z pupilem
28 domki letniskowe
Domy nad morzem
15 domki letniskowe
Z basenem
11 domki letniskowe

Słowenia

Zarówno kuchnia, jak i wina Słowenii uczynią wakacje jeszcze przyjemniejszymi.

Szeroki wybór domków wypoczynkowych w Słowenii!

Nasza propozycja domków wypoczynkowych jest zróżnicowana i podzielona na regiony. W regionie zachodnim/na wybrzeżu można rozkoszować się urokiem lazurowego błękitu Morza Adriatyckiego, a także niezapomnianym wrażeniem, jakie wywierają szczyty Alp z rozległymi jeziorami i wspaniałymi winnicami. Nietknięta natura, historyczne wioski i wiele możliwości aktywnego wypoczynku to cechy regionu północno-wschodniego. W regionie południowym można zwiedzić wiele jaskiń krasowych. Zejdź w dół tymi jaskiniami, aby odkryć bajeczne jeziora. W regionie centralnym można udać się na poszukiwania kulturalne w stolicy kraju — Lublanie.

Sporty zimowe w Słowenii

Latem zachwyca piękno zielonych krajobrazów Słowenii. Zimą dachy pokrywa tu gruba warstwa śniegu. Można cieszyć się błękitem nieba, bielą stoków, a po zjeździe całą gamą rozrywek. Większość stoków położna jest wysoko w górach, co jest prawie stuprocentową gwarancją odpowiednich warunków zimowych. Masz ochotę na dzień odpoczynku od zjazdów? Spraw sobie odprężający masaż lub udaj się do sauny w jednym ze słoweńskich ośrodków uzdrowiskowych.

Perły natury

Zanurz się w naturze! W Słowenii znajdują się liczne chronione obszary przyrody. Najbardziej znanym jest Park Narodowy Triglav. Wspaniały park z wieloma pomnikami natury, szmaragdowozieloną rzeką Soča i wspaniałymi wodospadami. Oprócz tego istnieją trzy parki regionalne i 40 parków krajobrazowych. W Parku Regionalnym Notranjska w Škocjan znajdują się jaskinie. Te przepiękne jaskinie z naciekami krasowymi zostały ujęte na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Zarówno amatorzy słońca, jak i morza czy kultury znajdą tu coś dla siebie. Każdy może wybrać najbardziej odpowiadający mu domek wakacyjny w Słowenii!

 

 

Wszystkie domki na Słowenia