Domek letniskowy w Szwecji: natura i kultura w zasięgu ręki. Dla tych planujących wynajęcie domu letniskowego w Szwecji, obraz którzy przychodzi na myśl, to bezliczne jeziora, rzeki, iglaste lasy, szeroko otwarte tereny i możliwość doświadczenia magicznej zorzy polarnej. W większości obszarów Szwecji znajdziesz spokojny i cichy sposób życia.

Pokaż więcej

Szwecja

Pośród tej spokojnej okolicy, znajdują się ‘stugi’, tradycyjne drewniane domki, często pomalowanie na czerwono. Renifery, wilki, niedźwiedzie, a nawet prehistoryczne rosomaki swobodnie poruszają się po wsi. Wynajmij własną szwedzką strugę przez Belvilla i ciesz się magią, którą Szwecja ma do zaoferowania w zaciszu własnego domku letniskowego w Szwecji.

Szwedzki design
Ale piękno Szwecji można znaleźć nie tylko w jej niesamowitej przyrodzie. Kraj ma wiele do zaoferowania swoim gościom, od wspaniałej architektury i progresywnego design, po pełne nowych trendów sklepy z modą. Szwecja jest największym z krajów skandynawskich i członkiem Unii Europejskiej, ale nadal wykorzystuje swoją walutę, koronę szwedzką. 

Wybierz domek letniskowy lub chatkę w Szwecji w jednym z trzech regionów 
Szwecja jest podzielona na 21 prowincji, ale często jest rozważana w odniesieniu do trzech dużych regionów: Norrland (północna Szwecja), Svealand (Szwecja centralna) i Götaland (południowa Szwecja). Dziki północny region Norrland jest idealnym miejscem dla aktywnych turystów zarówno latem, jak i zimą. Szwedzka Laponia znajduje się w najbardziej wysuniętej części kraju, gdzie zielone światła zorzy polarnej tańczą ponad głowami. Niezliczone jeziora, rozległe lasy i gęste bory dominują w sercu Szwecji, Svealand, gdzie wizyta w pięknej stolicy, Sztokholmie jest koniecznością. Jeśli wolisz zostać w domku letniskowym w Götalan, w południowej części Szwecji, możesz cieszyć się tam łagodnym klimatem i zwiedzać urocze miasta, takie jak Göteborg i Malmö. Wynajmij domek letniskowy w Szwecji!
 
Poznaj świat literatury dziecięcej podczas pobytu w domku letniskowym w Szwecji
Szwecja jest również ojczyzną zaciętych Wikingów, przygód Pippi Pończoszanki i dzikich gęsi z Nils Holgersson.
Wszystkie te postaci powracają do życia w różnych parkach rozrywki, gwarantując dzień przepełniony przygodą! Większość dużych miast posiada park wodny i wiele ogrodów zoologicznych w całym kraju. Nawet w samym Sztokholmie jest zoo, idealne dla dzieci podczas długiego dnia przy zwiedzaniu miasta. Spędź wakacje w Szwecji!
 
Łagodne lato i śnieżna zima
Szwedzkie lata są zazwyczaj łagodne z lekkim deszczem. Zimy często są ciężkie, ale dzięki grubej warstwie śniegu, są też idealne zarówno dla narciarstwa zjazdowego, jak i biegowego. Każda pora roku ma swój urok i możliwości, jak skłonni byliby się zgodzić Szwedzi. Przełom w każdym sezonie obchodzony jest w Szwecji, najbardziej znanym  sezonowym wakacje jest Midsommar (około 21 czerwca), który oznacza początek lata.

Płynąć, jechać czy lecieć do Szwecji?
Szwecja jest łatwa do osiągnięcia licznymi drogami. Oczywiście najszybciej jest samolotem. Tanie linie lotnicze, jak Ryanair, oferują obecnie niedrogie loty do lotnisk regionalnych, takich jak Sztokholm Skavsta (80 minut jazdy ze Sztokholmu), gdzie wynajęty samochód lub autobus będzie na Ciebie czekał. Możesz popłynąć także promem z portu w Kiel w Niemczech. Nocny statek płynie ok. 13 godzin do Göteborg. Istnieje także możliwość zabrania samochodu na prom. Nie masz jeszcze “morskiej zaprawy”? Możesz dojechać do Szwecji przez most między Kopenhagą a Malmö. Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ w ten sposób masz wygodę samochodu, który jest cały czas w zasięgu ręki, aby odkrywać piękne okolice domku letniskowego w Szwecji. 

 

 

 

 

 
Rosnąca liczna domków letniskowych Belvilli w Szwecji

Belvilla stale pracuje nad rozszerzeniem swojej oferty o zakwaterowania wakacyjne w Szwecji, z wieloma gościnnymi domkami letniskowymi, stugami i apartamentami w Szwecji, które są idealne zarówno w lecie, jak i zimą! Pomóż nam znaleźć domki letniskowe w Szwecji.

 

 

Wszystkie domki w Szwecji